Náhodný obrázek
festiválek2010x36.jpg
J!Analytics
Home
mali6_podl

O Vostatkách a tak vůbec

There are no translations available.

Doslechli jsme se, že vy, kteří jste se přišli s námi pobavit na Vostatky, jste byli spokojeni a tuto akci chválíte. To je pro nás nejdůležitější, jsme za to velice rádi, přestože víme, že se vždy nepovede všechno podchytit a ukočírovat tak, jak bychom chtěli a že i na této akci nebylo vše správně, za což se omlouváme.

Jakoukoli akci, kterou Hanýsek v minulosti organizoval, jsme připravovali vždy s cílem přinést divákům či hostům něco navíc. Nejen běžnou taneční zábavu či koncert s představením naší práce, ale vždy jsme chtěli překvapit něčím netradičním a zajímavým.

V dřvějších letech jsme organizovali v Šakvicích tři akce ročně : dětský ples, hody – později  festiválek a vánoční koncert. Asi dvakrát proběhl také Gulášfest. V současné době připravujeme Vostatky a vánoční Vítejte pod Palavů. Souběžně s dalšími výjezdy na vystoupení během roku to stojí nemálo sil a nesčetně hodin.  Odměnou za to je opravdu jen zmínka uznání a slůvko pochvaly, které upřímnému
člověku neublíží a nás posiluje.

Z HISTORIE

Na dětských  krojovaných plesech jste mohli vidět kromě množství krojovaných souborů z okolí také zajímavá vystoupení  jiného žánru. Například standardní či latinskoamerické tance v podání tanečního páru z brněnské taneční školy, nebo skvělou choreografii  skupiny Move Arround z Hustopečí aj.

V letech, kdy v Šakvicích nebyli k mání stárci a neprobíhaly hody, organizovali jsme hody dětské, na nichž jste taktéž mohli vidět vystoupení Hanýsků i přespolních souborů. Vzpomínáme si na lidi stojící na lavičkách a stolech na hodovním place, aby zezadu dobře viděli na překvapivě šikovné malé děti, které zvládaly verbuňk a vrtěnou a s takovou vervou zpívaly lidové písničky, že se jejich
babičky sedící ve stínu zdi, rozplakaly. Čas letí a někteří z těchto malých dětí pokračují v hodové tradici dodnes, za což jsme upřímně rádi. Když sečteme léta dětských i dospěláckých hodů, tak  nejvytrvalejší jádro současných stárků už táhne hody v Šakvicích neuvěřitelných třináct let.

Ani by člověka nenapadlo, kolik druhů gulášů se dá uvařit. A vy jste je mohli díky dobrovolným kuchařům ochutnat na Gulášfestu a obdivovat při tom neslábnoucí síly a nadšení Old Stars z Břeclavi, vysloužilých tanečníků Břeclavanu.

Na našich festiválcích s názvem Vítejte pod Palavů se vystřídalo už pěkných pár souborů, mužáckých sborů a vítězů verbířských soutěží.

LETOŠNÍ VOSTATKY

A tak jsme rádi, že i další akce, jejíž tradici Hanýsek založil před sedmi  lety - Vostatky, má úspěch a nabízí návštěvníkům opět něco navíc. Jednak zabijačku, kterou nesou na bedrech Jožka a Jana Kurcovi a jejichž dobroty všem chutnají, jednak maškarní průvod dědinou s laufry a jejich šavlovým tancem a jednak scénky na různá témata. Už jsme se bavili na téma Fašaňku, fašaňku, Hity minulého století, Cesta kolem světa, Z pohádky do pohádky, Ó ženy, ženy, Filmové melodie a v tom  letošním , Láska je láska, jsme chtěli nakousnout trošku z různých druhů lásek: láska mezi mužem a ženou, láska k jídlu, láska ke sportu či tanci, babičkovská láska. Těší nás, že se chtějí do scének i průvodu zapojovat ostatní občané. Bez jejich zájmu by nebyly Vostatky tím, čím jsou.

Zároveň vyzýváme ty, kteří  by si chtěli také užít legrace aktivně a zapojit se do příprav s námi, nebo by rádi rozšířili řady maškarního průvodu, ať bez ostychu přijdou. Budeme rádi.

Bez koho by to také nemělo  smysl jste vy, návštěvníci. Pokud se nebudete chtít bavit nebo aspoň podpořit akci, pokud snažení organizátorů, ať už je jím kterýkoli spolek, vás nevytáhne z domovů, pak není proč se snažit. Děkujeme tedy vám, kteří přijdete a chcete být baveni, děkujeme vám, kteří  bavíte a děkujeme vám, kterým na bavení nezbude čas a pracujete pro Hanýsek u trojnožky, u sporáku, u vstupného nebo za barem. Letos se tohoto nelehkého úkolu, od rána do rána za prodejním pultem, zhostili naprosto nezištně manželé Herůfkovi ze Zaječí. Poděkování patří také posledním dvěma aktérům z řad mužů, kteří to nevzdávají a dodávají našim scénkám nepostradatelný šmrnc – Zdeňkovi Jakubčíkovi a Ivanovi Zemanovi. Mnohahodinovou prací, kterou si málokdo uvědomí a kterou každoročně odvádí Dan Holásek, je příprava hudebních nahrávek a doprovodných melodií. Děkujeme také dechové hudbě Sokolce za každoroční skvělou zábavu i za jejího senzačního Jirku Salajku, který nám pochoval basu.

Všem děkujeme za přízeň a zase někdy příště na shledanou.

Vedoucí  FS Hanýsek ze Šakvic

Last Updated ( Wednesday, 06 April 2016 07:06 )

 

Hanýsek na Staroměstském náměstí

There are no translations available.

V sobotu 2.4. vyrazil Hanýsek na dvoudenní výlet do Prahy. Hlavním účelem bylo nedělní vystoupení na Staroměstském náměstí, kde měl náš soubor vyčleněný více než hodinový blok. Vystoupili jak malí Hanýsci s pásmy, které poctivě natrénovali, tak i ti velcí s tanci z nejrůznějších oblastí.

Divácký zájem byl velký a pro naše tanečníky obrovský zážitek, když mohli vystupovat v hlavním městě, před tak početným publikem.

Sobotu jsme si vyčlenili k procházkám v nádherně rozkvetlé jarní Praze a věřím, že si ji všichni patřičně užili.

Fotogalerie je aktualizována a můžete se sami přesvědčit, že jsme si užili nádherný víkend a reprezentovali obec jak se patří.

 

Sebastian Herůfek v Uherském Hradišti 2015

There are no translations available.

Podívejte se, jak zvládl Sebik finále verbířů v Uherském Hradišti.

https://www.facebook.com/andrea.herufkova/videos/877438972309903/?pnref=story

Last Updated ( Wednesday, 01 July 2015 11:39 )

 

Verbíři na KBS 2015

There are no translations available.

Videa našich verbířů na Kraji beze stínů 2015

Daniel Kraus - Když mňa na tů vojnu verbovali

Jiří Dostoupil - Co robíte u Brna vojáci

Zdeněk Kos - Na trávníčku na zeleném

Martin Svoboda - Přenešťastná tá hodina

 

 

Aktualizovaná fotogalerie

There are no translations available.

Máme aktualizovány fotky z festivalu Kraj beze stínů. Mrkněte na ně :)
 
More Articles...

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 2 of 10

Svátky
Včerá : Kryštof
Dneskaj : Zita
Zejtra : Oleg
Kdo je online?
We have 4 guests online
Hrajte si !!